Főoldal Hírek Apróhirdetések Hasznos Fórum Archívum Időjárás Webkamera Kapcsolat

Ma 2018. Március 19.
Hétfő, József és Bánk napja van.Főoldal arrow Hírek arrow Bővítik a kerékpárutakat városunkban
Bővítik a kerékpárutakat városunkban
2017. November 29.

Példa képDévaványán megvalósuló pályázat került kihirdetésre a már sokat emlegetett TOP (Terület- és Településfejlesztési Operatív Program) keretein belül. Az első körben beadott kerékpárút-bővítési pályázatot a bíráló bizottság kiválasztotta és nyertesnek ítélte, ezzel a döntéssel a Dévaványa belterületén elkölthető TOP források 861 millió forintra emelkedtek. A kiírt pályázat alapvetése szerint olyan beruházások voltak támogathatóak, melyek célja a fenntartható közlekedési módok előnyben részesítésével a lakott területen kívül elhelyezkedő munkahelyek és a település belterülete közötti kényelmes, akadálymentes és biztonságos kerékpáros útvonal kiépítése.

Ettől az előírástól eltekinteni nem lehetett, így a megépülő kerékpárút nyomvonala is ennek megfelelően került megtervezésre: érinti a Kossuth utca teljes szakaszát, a Szeghalmi utca Kisújszállási utcai kereszteződéstől az Eötvös utcai kereszteződésig lévő szakaszát, valamint az Eötvös utca északi, vagyis a Szeghalmi utca - EJT Kft. közötti szakaszát. Mint a többi pályázatnak, így ennek is megkezdődött az előkészítő-tervezési szakasza.

Oszd meg, hogy többen tudjanak róla!
Facebook Google+ Twitter Messenger Whatsapp Viber
 
Advertisement

            

Bejelentkezés


Elfelejtett jelszó?
Még nincs azonosítód? Regisztrálj

 

Impresszum © 2006-2017 www.devavanya.com Minden jog fenntartva! Írjon nekünk!