Főoldal Hírek Apróhirdetések Hasznos Fórum Archívum Időjárás Webkamera Kapcsolat

Ma 2018. Február 24.
Szombat, Mátyás napja van.

Főoldal arrow Hírek arrow Engedélyt kapott városunk repülőtere
Engedélyt kapott városunk repülőtere
2017. November 29.

Példa képVárosunk határában található repülőtér működése a 2010-ben történt jogszabályi változások miatt ellehetetlenült. Hosszú, közel fél éves hatósági engedélyezést követően a Dévaványai Sportegyesület Sárkányrepülő Szakosztályának és az önkormányzat munkatársainak köszönhetően végre megkapta a repülőtér a régóta várt engedélyt. Az eddig nem nyilvános fel- és leszállóhely státusz helyett megkapta a VI. osztályú repülőtér besorolást.

Ez azt jelenti, hogy olyan polgári célú nem nyilvános repülőtér lett a dévaványai pálya, amelyről légi járművekkel szabadidős tevékenység végezhető, és amely motor vagy hajtómű nélküli légi járműveket korlátozás nélkül, motorosakat pedig némi korlátozással jogosult kiszolgálni. Remélhetőleg ez az előrelépés a szakosztály iránti érdeklődés fellendülését eredményezi.

Oszd meg, hogy többen tudjanak róla!
Facebook Google+ Twitter Messenger Whatsapp Viber
 
Advertisement

            

Bejelentkezés


Elfelejtett jelszó?
Még nincs azonosítód? Regisztrálj

 

Impresszum © 2006-2017 www.devavanya.com Minden jog fenntartva! Írjon nekünk!